Сьогодні світ відзначає День солідарності журналістів

Щороку 8 вересня у світі відзначають Міжнародний день солідарності журналістів (англ. International Day of Journalists’ Solidarity).

International Day of Journalists’ Solidarity


Свято заснували в 1958 році в Бухаресті, на 4-му конгресі Міжнародної організації журналістів — найстарішого і найбільшого інтернаціонального журналістського об’єднання у світі. Про це повідомило УНН. Об этом сообщает petition.in.ua со ссылкой на СМИ.


За задумом депутатів конгресу, цього дня журналісти всіх країн і видань повинні демонструвати світові свою згуртованість, особливо у справі захисту своїх прав.


Дату для відзначення цього дня обрали не випадково. 8 вересня 1943 у Німеччині був страчений чехословацький журналіст, письменник-антифашист Юліус Фучик. Він був одним з основоположників Комуністичної партії Чехословаччини. Став відомий світові своєю книгою "Репортаж з петлею на шиї", яку він написав у застінках празької в’язниці. Після його смерті книгу переклали на 70 мов світу, а з 1958 року день смерті Юліуса Фучика почали відзначати як Міжнародний день солідарності журналістів.


Традиційно цього дня у всьому світі проходять збори та конференції, на які приїжджають журналісти з найрізноманітніших країн світу. На цих професійних з’їздах вони діляться своїм журналістським досвідом, і відзначають нагородами найбільш гідних у своєму середовищі.


Додамо, що щороку 6 червня відзначається День журналіста в Україні — професійне свято українських журналістів, кореспондентів і репортерів.


Крім нього, в Україні є інше споріднене професійне свято працівників ЗМІ — День працівників радіо, телебачення та зв’язку України, який відзначається 16 листопада.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/sogodni_svit_vidznachaie_den_solidarnosti_zhurnalistiv_325509.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя