Ярослав Гришин: Під час воєнного стану прокурор Запорізької області усунувся від виконання своїх обов’язків

Ярослав Гришин: Під час воєнного стану прокурор Запорізької області усунувся від виконання своїх обов’язків — главная фотография

Голова фракції УКРОПу в Запорізькій облраді, правозахисник Ярослав Гришин обурений діями керівника Запорізької обласної прокуратури Валерія Романова, який заборонив працівникам брати відпустки та залишати територію області. Натомість, зазначив укропівець, сам прокурор області разом із першим заступником перебувають на лікарняному. Об этом сообщает 51kanal.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це Ярослав Гришин повідомив час прямого ефіру на сторінці у соцмережі «Фейсбук». Під стінами прокуратури він звернувся до генерального прокурора Юрія Луценка та порядних працівників прокуратури зупинити беззаконня обласного прокурора Валерія Романова.

«Під час воєнного стану прокурор Запорізької області Валерій Романов пішов на лікарняний. Також на лікарняному, як мені повідомили, одіозний його перший заступник Василь Карман. Виконувача обов’язків немає взагалі, жодних заступників прокурора на роботі немає. Разом з цим ще минулого тижня співробітники прокуратури повідомляли мені про наказ керівника: ніхто з них не може піти у відпустку та залишати територію області. А ті, хто перебував у відпустках, вже відкликані. І це перший прецедент в Україні з тих 10-ти областей, де зараз введений воєнний стан. У Запорізькій області порушуються конституційні права громадян, у цьому випадку – співробітників прокуратури області. Обмежена свобода пересування людей. Хоча прокуратура області не є військовою частиною чи озброєним формуванням. Працівники мають перебувати на робочому місці без вихідних, хоча головного прокурора області та його заступника на робочих місцях немає», – поінформував на своїй сторінці у «Фейсбуці» Ярослав Гришин під час відеозвернення до генерального прокурора Юрія Луценка.

Укропівець також зареєстрував депутатське звернення до прокурора з вимогою надати необхідну інформацію.

«Прошу негайно надати наступну інформацію: на підставі яких документів на сьогодні прокурор Запорізької області Валерій Романов та його перший заступник Василь Карман знаходяться на лікарняному; хто виконує обов’язки прокурора Запорізької області в той час, коли Валерій Романов знаходиться на лікарняному. Крім того, прошу надати копію наказу, яким співробітникам прокуратури Запорізької області заборонено брати відпустку, заборонено виїжджати за кордон, а також покидати межі області та зобов’язано весь особовий склад негайно вийти із відпусток», – йдеться в депутатському зверненні.

Разом з тим депутат Запорізької міської ради від УКРОПу Михайло Прасол подав на розгляд сесії проект рішення про висловлення недовіри прокурору Запорізької області Валерію Романову. Депутати мають розглянути документ 19 грудня.

Як зазначив укропівець, рівень злочинності в Запорізькій області підвищується, і нині регіон посідає перше місце за рівнем злочинності. Водночас за період діяльності Валерія Романова на посаді керівника обласної прокуратури за його наказами звільнені 83 професійні працівники, що складає третину від загального складу. Про це йдеться у листі прокуратури Запорізької області № 11-223-17 від 06.06.2018 року.

Інформацію щодо зловживання прокурором Запорізької області службовим становищем Михайло Прасол виклав у депутатському зверненні і направив до Генеральної прокуратури України та НАБУ.

Довідка. Валерій Романов працював у правоохоронних органах. Прокурором Запорізької області призначений у жовтні 2016 року. За останні кілька років змінив 6 місць роботи. Був слідчим прокуратури в Миколаєві, заступником прокурора в Кіровоградській області й очолював Дніпропетровську прокуратуру. До переходу в Запоріжжя був заступником прокурора Харківської області.
Джерело статті: “http://www.vv.com.ua/jaroslav-grishin-pid-chas-voennogo-stanu-prokuror-zaporizkoi-oblasti-usunuvsja-vid-vikonannja-svoih-obovjazkiv”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя